Dell XPS L502X Laptop Tamiri ve Notebook Servisi

Dell XPS L502X Laptop Tamiri ve Notebook Servisi

Dell XPS L502X Laptop Tamiri ve Notebook Servisi

 

Dell XPS L502X Laptop Tamiri ve Notebook Servisi

Perpa Bilgisayar Servisi olarak, Dell XPS L502X Laptop Modeli için arıza tespit ücreti almıyoruz.

Marka bağımsız bütün Bilgisayarlarınız donanımsal ve yazılımsal sorunlarını çözüyoruz.

Ekran kartı, anakart, chipset, kasa, ekran, klavye, menteşe, şarj girişi (power jack), fan tamiri ve değişimi.
Harddisk, işlemci, ram değişimi ve yükseltme işlemi.


Bilgisayarınızı servisimize getirdiğinizde süreç şu şekilde işler

 1. Arızalı bilgisayarınız için Servis kaydınız alınır.
 2. Size ait bütün aksesuar ve donanım isminizin telefonunuzun yazdığı bir etiketle karışmaması için işaretlenir. Örn: Çanta, adaptör vb.
 3. Daha sonra cihazınızın sırası gelince yoğunluğumuza göre 1 saat ile 1 gün arası sürebilir) arayıp cihazınızın masrafı ve problemi hakkında bilgi verilir.
 4. Onayınızla tamir süreci başlar.
 5. Onayınızın ardından gerekli parçalar tedarik edilir ve süreç bu şekilde devam eder.
 6. Onarım teknik olarak tamamlandıktan sonra bilgisayarınız test edilir. Oyun işlemci ve grafik testlerinden geçerse size hazır bilgisi verilir.
 7. Bilgi aldıktan sonra ne zaman isterseniz servisimize gelip ürününüzü kontrol ederek teslim alabilirsiniz.

Dell XPS L502X Laptop Anakart Tamiri

Dell XPS L502X Laptop Anakart Tamiri olarak karşılaştıgımız sorunlarda hiç açılmıyor ışıklar dahi yanmıyor diyorsanız burada ki yapılacak olan işlem anakart tamir işlemidir
Laptop anakart tamiri konusunda uzmanlaşmış firmamız; Garanti süresi dolmuş veya garanti dışı kalmış bilgisayarların anakart tamiri işlemini 6 ay işçilik ve 12 ay parça garantisi altında yapmaktayız.

 

Notebook Anakart Tamiri

Dell XPS L502X Laptop Anakart tamiri genellikle laptop ve notebook ürünlerinde olursa gelen sorunları pratik bir şekilde çözmek ve maliyeti düşürmek için gidilen bir onarım ve tamir bakım yoludur. Laptop anakartları çok hassas yapıyla üretilmiş olur ufak tefek sarsıntılar da arıza çıkarması söz konusu olan ve hassas kullanılması gereken ürünlerdir. Dell XPS L502X Laptop anakart tamiri Aslında bilgi birikimi olduğu müddetçe kolay bir işlem olup kesinlikle çözüm kategorisi içerisinde olması gereken bir yoldurDell XPS L502X Laptop
 Ekran Değişimi

Laptop Ekran değişimi

Dell XPS L502X Laptop ekran değişimi fiyatları marka, model, boyut, çözünürlük, kalite ve size verilecek hizmete kadar birçok farklı unsurdan dolayı değişiklik arz etmektedir. Notebook lcd ekran kırılması yaşadıktan sonra hemen değişim yoluna gideriz ve bizim için en önemli faktör fiyatı olmaktadır. O açıdan en ucuz laptop ekranı bizim için önem arz etmektedir. Kriterler arasında en önceliklisi laptop markalarıdır.

Günlük hayatta sürekli yanımızda kullandığımız laptop ve notebook cihazların bazı durumlarda ekranları çatlamakta hatta kırılmaktadır.
Bu yüzden servisimizde yaklaşık 1 Saat gibi bir sürede laptop ekran değişimi yapılmakta olup takılan ekranlar için garanti verilmektedir.

Dell XPS L502X Laptop ekran değişimi işlemini gözünüzün önünde ve sadece 1 Saat içinde gerçekleştirilmektedir. İstanbul dışından gönderilen cihazların ekranları yine 1 Saat içerisinde değiştiriyor ve aynı gün tekrar kargo ile gönderim yapıyoruz.


Dell XPS L502X Laptop için Şarj Cihazı veya Adaptör

Dell XPS L502X Laptop Şarj Aleti Cihazınızın batarya ve adaptörün sağlıklı çalışıyor olması bilgisayar açısından oldukça önemlidir.

Bu sebeple bozuk olan adaptörün tamir edilmesi veya değişmesi, oluşabilecek elektriksel sorunların önüne geçmekte ve daha büyük masraflardan kaçınmak için ertelenmemesi gereken bir problemdir.

 

Servisimizde Dell XPS L502X Laptop şarj cihazı çeşitleri, Dell XPS L502X Notebook adaptör fiyatları hakkında bilgi alabilir, bütçenize en uygun seçimi uzman teknisyenlerimiz ile yapabilirsiniz. Ayrıca satılmakta olan ürünlerimiz garantilidir.

 

Her marka cihaza göre laptop şarj aleti satışımız mevcuttur. Şarj aleti çeşitleri için iletişime geçiniz.


Dell XPS L502X Notebook Batarya ve Pil Değişimi

Laptop Bataryası

Dell XPS L502X Notebook Pil ömrü azalan ya da ömrü tamamen biten pillerin geri dönüşümü gibi bir olanak yoktur.
Yeni bir pil kullanılması gerekmektedir. Yani sorunun tek çözümü pil değişimidir.

Genelde Gelen müşterilerimiz Bilgisayarım bataryayı görmüyor, Batarya Şarj olmuyor, Bataryayı taktım ve bilgisayarımdan kokular geldi, Bataryayı taktıktan sonra Laptopum bir daha açılmadı vs… gibi sorunlarının bizimle paylaşıyor.

Notebooklarınızı şarja tak çıkar yaparak yarım yarım şarj etmek, bir süre sonra memory effect dediğimiz şarjın çabuk bitmesine neden olan bir arızaya neden olmaktadır. Laptopların dışarıda priz bulunmayan ortamlarda uzun süre kullanımında önemli role sahip batarya çeşitleri firmamızda sürekli stoklarda bulunmaktadır.

Aradığınız bataryaları servisimize sorunuz birçok modelin bataryaları stoklarımızda mevcuttur.


Dell XPS L502X Laptop için Harddisk & Ssd Değişimi

Hard Disk, diğer adıyla sabit disk, bilgisayarın veri saklama işlevini gerçekleştiren donanımıdır.

SSD’lerin hard disklere göre artılarını madde madde sıralamak gerekirse ;

-Hareket eden parça olmadığı için sessiz
-Düşük güç tüketimi
-Açılma süresi yok denecek kadar kısa
-Dosyalara erişim hızı çok yüksek
-500 MB/SN değerlerini geçen okuma ve yazma hızları
-Bozulacak mekanik parça olmaması ve titreşime dayanıklı olması

Servisimizde harddisk hdd değişimi, hard disk fiyatları veya hdd harddiskten ssd hardiske geçiş hakkında yardım alabilirsiniz.

Hard disk arızası durumunda Perpa Bilgisayar Servisi teknik servisi gerekli incelemeyi yaparak en az veri kaybı ile tarafınıza kalite hizmet sunmaktadır. Bize ulaşmak için tıklayınız..


Dell XPS L502X Laptop Ekran Kartı Tamiri & Chip Değişimi

Laptop Ekran Kartı Değişimi

Dell XPS L502X Ekran Kartı Tamiri Bilgisayarların ekran kartları chip değişimi için tamir hizmetimiz bulunmaktadır.

 • Ekrana gelen görüntüde çizgiler oluşması
 • Ekranda belirli renk ve görüntü kayıpları
 • Görüntüde noktalar
 • Bozuk pikseller gibi görüntüler

Tüm markalara ait ekran kartı onarımlarında teknik servisimizde deneyimli personellerimiz ve son teknoloji tamir cihazlarımız ile hizmetinizdeyiz…
Siz müşterilerimiz için her zaman en uygun fiyat ve kalıcı çözümler üretmek adına çalışmaktayız.


Dell XPS L502X Laptop Fan Temizliği ve Değişimi

Dell XPS L502X Laptop ısınma sonrası kapanıyorsa muhtemelen fanların aşırı tozlanmasından ya da bakır boruların artık işlem görmemesinden kaynaklanıyordur. Bu durumda yapılacak olan işlem türü fanların önce temizliği yine aynı sorun yaşanırsa değişim işleminin yapılmasıdır.

Fan yolu ve fanı detaylı şekilde temizlemeniz hem bilgisayarın ısısı hemde çalışması bakımından çok fark ettirecektir. Detaylı fan temizleme işlemini 3 ayda bir yapmanızı tavsiye ederiz. Eğer fan bölmesine ulaşmanız kolay bir bilgisayarınız varsa şanslısınız. Bazı cihazlarda fan bölmesine ulaşmak ve çıkarmak cidden zor. Yapamazsanız mutlaka iyi bir teknik servise yaptırın.

Laptop tamiri konusunda uzmanlaşmış firmamız; Garanti süresi dolmuş veya garanti dışı kalmış; laptop fan temizliği ve değişim işlemini en uygun fiyata ve 1 yıl parça garantisi altında yapmaktadır. Laptopunuzu daha uzun ömürlü olması için periyodik olarak laptop fan temizligi yaptırmalısınız. Bulunduğunuz ortamın temizliğine göre 3-6 ayda bir laptop fan temizligi önemli bir bakım hamlesidir.


Dell XPS L502X Laptop Şarj Soketi (Giriş Yeri) Tamiri

Şarj soketi değişim

Laptop şarj olmuyorsa burada ki işlem adaptörün girdiği yer yani şarj soketinin girdiği yer ya kırılmış ya da bozulmuş olabilir.
Bu durumda şarj soketi giriş yerinin yapılabiliyorsa tamiri olmuyorsa yenisi ile değişim işlemidir.

Laptop Şarj Almıyor Sorununa sebep olan bazı etmenler şunlardır.

1- Laptop Şarj Adaptörü kablosu hareket edince şarj alma kesiliyor (şarj kablosu, adaptör ya da Şarj soketi değişimi gerekir)
2- Laptop Pili belirli bir yüzde den sonra dolmuyor. Örneğin %20 den sonra windows güç yönetiminde pil dolumunun yükselmediği gözükür. (pil değişimi gerekir)
3- Laptop Şarj Soketine ucu takıp oynatınca şarj alma kesiliyor. (şarj kablosu, adaptör ya da Şarj soketi değişimi gerekir).Sağ sol yapınca şarj kesilmesi oluyordur.
4- Adaptör Ucu aşırı ısınma yapıyorsa (şarj kablosu, adaptör ya da Şarj soketi değişimi gerekir)


Dell XPS L502X Notebook Ram Değiştirme ve Takma İşlemi

Zamanla eskiyen ve yavaşlayan Dell XPS L502X Laptopunuza ram takviyesi yaparak, örneğin 64 bitlik bir işletim sistemine sahip olarak, daha verimli çalışmasını sağlayabiliriz. Laptop ram değiştirme işlemini yapmadan önce, laptopumuzda hangi tipte ve hızda ram kullanmalıyız, bunu doğru olarak belirlememiz gereklidir.

Dell XPS L502X Laptop ram yuvası az sayıda ise, bu durumda ramleri daha yüksek ramlerle değiştirmek gerekecektir. Fakat boş ram yuvası varsa eski ramleri değiştirmek yerine, yeni ramleri boş yuvalara takabilirsiniz.

Eğer bu işlerde hiç tecrübeniz yoksa yanınızda bilen birinin bulunmasında fayda olacaktır. Aksi takdirde cihazınız yanabilir.

 


Dell XPS L502X Laptop Menteşe Tamiri ve Onarımı

 

Dell XPS L502X Laptop kasa menteşe tamiri servisimize sık sık yaptığımız işlemler arasındadır.
Bazı model bilgisayarların kasa ile ekran kısmını bağlayan menteşe bağlantıları çok dayanıklı değildir.
Özellikle çarpma, düşme gibi durumlarda kasa ile ekran ayrılabilir aradaki bağlantı kırılabilir.
Kasa ve ekran ayrıldığında o şekilde bilgisayarınızı kullanmak uzun vadede ekrana ve data kablosuna zarar verecektir ki bu daha fazla masrafa yol açabilir.

Dell XPS L502X Laptop Kasa Kırılması Neden Kaynaklanır ?

 • Laptopu düşürme, çarpma, sert kapama gibi kullanıcı kaynaklı hatalardan
 • Sıcaktan menteşe yağlarının kuruması ve uzun süre termal bakımın yapılmamasından
 • Cihazın ekranı taşıyamaması gibi durumlarda menteşe kırılması yaşanmaktadır. Dell XPS L502X Laptop serisinde kronik olarak sıkça rastlanan bir arızadır.

Dell XPS L502X Laptop Format Atma – Windows Kurulumu – Sistem Kurulumu ve Sıfırlama

Masaüstü bilgisayar, laptop bilgisayar, dizüstü bilgisayar ya da notebook bilgisayar sahibiyseniz. Ve bilgisayarınız artık eskisi gibi verimli çalışmıyor, mavi ekranla donup kalıyorsa. Bilgisayarınız açılmayacak duruma geldiyse ve bilgisayarın tüm sistem dosyalarına zarar geldiyse artık format zamanı gelmiş demektir. Tıpkı format atmak gibi bilgisayarın bakımı da teknik servislere yaptırılmalıdır. Bilgisayara bakım yaptırmak demek diskinize bakım yaptırmak demektir. Çünkü Windows’dan ne kadar kırık dosya, işe yaramaz bilgi silerseniz disk o kadar rahatlar. İstanbul ‘da faaliyet gösteren Perpa Bilgisayar Servisi olarak bilgisayar bakım ve format hizmetini özenle veriyoruz.

İşletim sistemi kurulumu ve güncellenmesi, mevcut bilgi işlem teknolojilerinin bakım, destek ve yönetim hizmetleri, donanım güncellemesi, bilgilerin otomatik CD, DVD, USB ve hard disk gibi kaynaklara yedeklenmesi ayarı, virüs taraması ve program güncellemeleri, upgrade işlemleri, network kurulumu, tanımlama ve kaynakların paylaşımı kurulumu ve desteği, Perpa Bilgisayar Servisi Şirketi ‘nin bu alandaki hizmetlerinden sadece birkaçı. Yıllardır birlikte çalıştığımız tecrübeli ve uzman teknisyenlerimiz, isterseniz evinizde ve iş yerinizde, dilerseniz modern teknik servisimizde, bakım ve format konusunda ihtiyaç duyacağınız tüm hizmetleri size sunmaya hazır.

İşletim sistemleri, kullanım alanlarına ve kullanılan cihazların durumlarına göre farklı firmalar tarafından farklı özelliklerde üretilmiştir. Tüm işletim sistemleri kullanıcılara çeşitli kullanım alanı oluşturur ve başka birimlerle iletişim kurmasını sağlamaktadır. İşletim sistemi türleri;

 • Windows İşletim Sistemi
 • Unix işletim Sistemi
 • Linux İşletim Sistemi
 • Pardus İşletim Sistemi
 • Mac Os İşletim Sistemi

 

 

Bize Ulaşın (Perpa Bilgisayar Servisi)

 

İletişim Hattı:

Adres : Perpa Ticaret Merkezi A Blok Sarı Avlu Kat.9 No.1225 (Noterin Üstü) Perpa Bilgisayar Servisi Metin Karslıoğlu

Gsm: 0 (507) 025 18 08

Bir önceki yazımız olan Apple Macbook Air Isınma Sorunu başlıklı makalemizde Apple Macbook Air, Apple Macbook Air Isınma Sorunu ve Macbook Air Isınma Sorunu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir Cevap Yazın


Sohbete Başla
Nasıl Yardımcı Olabilirim
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim.
%d blogcu bunu beğendi: