Toshiba Laptop Ekran Tamiri Değişimi

Toshiba Laptop Ekran Tamiri – Değişimi

Laptop Anakart Tamiri

Anakartlar, laptopların ve bilgisayarların üzerinde bulunan en önemli parçalardan biridir. Anakart sayesinde laptoptaki donanımlar ve yazılımlar birbiriyle uyum içinde çalışır. Ayrıca bir laptopun anakartı, o bilgisayarın performansı gibi pek çok şeyi de etkiler. Bundan dolayı eğer bir anakart bozulursa arızayı tespit etmek ve tamir etmek oldukça önemlidir. İstanbul, Şişli’de bulunan firmamız, anakart tamiri konusunda güvenebileceğiz en iyi yerlerden biri. Üstelik firmamız, anakart tamirinde 3 ay garanti de sağlamakta. Sizde uygun fiyatlarla  anakart tamiri yaptırmak istiyorsanız Perpa Bilgisayarı tercih edebilirsiniz.

Pek bir anakart neden bozulur? Anakartlar oldukça hassas donanımlardır. Bu yüzden laptopun aldığı fiziksel darbeler, sıvı teması, elektrik arızası, bios sıkıntıları veya aşırı ısınma gibi sebepler donanım üzerinde hasara neden olabilir. Özellikle aşırı ısınma sonucu anakart yanması oldukça sık görülen bir durum.

 

Laptop Anakart Arızası Nasıl Anlaşılır?

Laptop anakart tamirine geçmeden önce bahsetmemiz gereken bir diğer şey, anakart arızasının nasıl tespit edileceğidir. Anakart arızasının belirtileri arasında en ünlü olanı şüphesiz Windows’un mavi ekranıdır. Anakartta olan bir sıkıntı, Windowsun aniden çökmesine ve mavi ekran hatası vermesine sebep olabilir. Bir diğer belirtiyse laptopta olmaya başlayan ani donmalar, takılmalar ve laptopun yavaşlamasıdır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, anakartlar bir laptopun performansını etkileyen en önemli donanımlardan biridir. Bu donanım üzerinde yaşanan bir arıza, laptopların performansını ciddi bir şekilde etkileyecektir.

 

Anakart Tamiri

Anakart arızası yaşandığında pek çok insan bilgisayarının bir daha kullanılamayacağını düşünür ve yenisi almak ister. Ancak anakart tamiri, işinin ehli insanların elinde oldukça pratik bir şekilde, uygun fiyatlarla halledilebilir. Eğer laptopunuzda anakart arızası olduğundan şüpheleniyorsanız yapmanız gereken şey, önemli verileriniz yedeğini almak ve arıza tespiti için uzman birinden yardım almaktır.

Perpa Bilgisayar olarak, İstanbul Şişli’de laptop anakartı arızası tespiti ve 3 ay garantili anakart tamiri yaptırmak isteyen müşterilerimize uygun fiyatlarla, kısa sürede hizmet vermekteyiz. Eğer sizlerde bu ve benzeri sorunlardan şikayetçiyseniz, telefon ve mail üzerinden bize ulaşıp bilgi alabilirsiniz!

 

Laptop Ekran Değişimi

Laptop ekran değişimi pek çok insanın endişe duyduğu bir konu, bu yüzden kullanıcılar bu işi usta kişilere teslim etmeyi ister. Perpa Bilgisayar olarak laptop ekran değişimi konusunda oldukça tecrübeli bir firmayız. İstanbul Şişli’de bulunan mağazamızda farklı farklı modellerden laptop ekran değişimini 1 yıl garantili olacak şekilde, her cebe uygun fiyatlarla ve mümkün olan en kısa sürelerde gerçekleştirmekteyiz.

 

Laptop Ekran Kırılması ve Ekran Çizilmesi

Laptop ekranlarını pek çok nedenden dolayı hasar görebilir veya bozulabilir. En sık yaşanan sorunlar arasında laptop ekran çizilmesi bulunur. Buna ek olarak, laptop ekran kırılması, ekranda çatlak oluşması gibi sorunlarda görülmekte.  Laptop ekranları alınan fiziksel darbeler sonucu hasar görebilir. Özellikle ekranın temizlenmesi sırasında yapılan hatalar sonucu çizikler oluşabilmekte. Aynı şekilde, ekran temizliğinde kolonya gibi ekrana zarar verecek maddelerin kullanılması da hasarlara neden oluyor.

 

Laptop ekranları neden kırılır?” sorusunu incelemek gerekirse, en temel sebep alınan fiziksel darbelerdir. Laptop düşmesi, ekran kırıklarının en yaygın sebeplerinden biri. Ayrıca laptop ekranın sertçe kapatılması gibi nedenlerden de ekran zarar görebilir. Bu yüzden ekranları korumak için bilgisayar ekranını sertçe kapatmamalı ve fiziksel darbelerden mümkün olduğunca korumalıyız. Laptop ekranına sıvı temas etmesi de ekranın bozulmasına neden olabiliyor. Ekran temizliği yapmak istediğimizdeyse, bu iş için özel olarak üretilmiş laptop ekran temizlik spreyleri ve laptop ekran temizlik mendilleri gibi yardımcı aletleri kullanmalıyız.

 

Laptop ekran hasarları genelde gözle tespit edilebilir. Bundan dolayı ekranın bozulup bozulmadığını kolaylıkla tespit edebilirsiniz. Ekranınızda bir hasar oluşmuşsa veya ekranınızın bozulduğundan şüpheleniyorsanız, Perpa Bilgisayardan yardım alabilirsiniz. Başta İstanbul Şişli olmak üzere tüm İstanbul’a hizmet veren firmamız, laptop ekran değişimi konusunda güvenebileceğiz en iyi yerlerden biri. Oldukça uygun fiyatlardan gerçekleştirdiğimiz ekran değişim işlemini vaktinizi almadan, kısa sürede bitirebiliyoruz ve 1 yıl garanti de veriyoruz! Daha ayrıntılı bilgi almak için telefon veya mail yoluyla bize ulaşabilirsiniz!

 

Laptop İçin Şarj Cihazı ve Adaptör

Laptop şarj cihazı ve adaptör, laptopları şarj etmeye yarayan aletlerdir. Adaptörler, laptopları uygun voltajda elektrik kullanarak şarj ettiği için her modele uygun adaptörü bulmak gerekir. Gene şarj cihazı ve adaptörde yaşanan arızalarda tamir için cihazın modeli ve voltajı gibi konular oldukça önemlidir. Perpa Bilgisayar, farklı farklı laptop modelleri için pek çok farklı laptop şarj cihazı ve adaptörüne sahip. Sizlerde uygun fiyatlarla, 3 ay garantili laptop adaptörü satın almak veya tamir ettirmek istiyorsanız, İstanbul Şişli’de bulunan firmamızı tercih edebilirsiniz!

 

Laptop Şarj Aleti Neden Bozulur?

Şarj aletleri oldukça hassas yapıda ve dikkatli kullanılması gereken aletlerdir. Laptop adaptörleri pek çok farklı nedenden dolayı bozulabilir. Bunların başında gelen en önemli neden fiziksel darbelerdir. Şarj aletinin yüksek bir yerden düşmesi, bir darbe alması gibi neden adaptörün bozulmasına neden olabilecekken, şarj aletinin uç kısmı da yanlış kullanım sonucu hasar görebilir.

Laptop adaptörlerinin bozulmasına gösterebilecek bir başka nedense, sıcaklık olabilir. Laptop adaptörlerini kalorifer gibi şeylerin yanında tutmak aletin ısınmasına ve yanmasına neden olabilir. Bu yüzden şarj aletlerini sıcak yerlerden uzak tutmak gerekir.

 

Laptop Şarj Olmuyor

Laptop adaptör arızası nasıl anlaşılır, pek çok kullanıcı tarafından merak edilen bir soru. Şarj aletlerinde yaşanan sıkıntıları fark etmek diğer cihazlara göre oldukça kolay. Çünkü, adaptör bozulduğu zaman genellikle laptoplar şarj edilemez. Bundan dolayı kullanıcılar sıkıntının nerede olduğu kolayca tespit edebilir.

Eğer laptop şarj olmuyor, çok yavaş şarj oluyor veya adaptörden yanık kokusu geliyorsa, şarj cihazınızın bozulduğunu söyleyebiliriz. Bu gibi durumlarda çözüm oldukça basit. Adaptörü tamir etmek veya yeni bir adaptör almak, sorununuzu çözecektir. Sizde Perpa Bilgisayar’a gelerek kendi laptop modelinize uygun, 3 ay garantili laptop şarj cihazı ve adaptörünüzü alabilirsiniz! Daha ayrıntılı bilgi almak için bizi telefonla arayabilir ya da mail ile ulaşabilirsiniz!

Laptop Batarya Pil Değişimi

Laptop bataryaları belirli bir süre kullanım süresine sahip. Bu süre aşıldıktan sonra laptop şarj sorunları gibi şeylerle karşılaşmak mümkün. Bu gibi sorunlarla karşılaşırsanız, yapılması gereken şey, laptop bataryası değişimidir. Perpa Bilgisayar, İstanbul Şişli’de, laptop batarya pil değişimi konusunda en tecrübeli yerlerden biri. Uygun fiyatlarla, uygun laptop modeli için batarya bulabileceğimiz firmamıza, telefon veya mail yoluyla ulaşabilirsiniz. Ayrıca firmamız laptop batarya ve pil değişimi işlemi için 3 ay garanti de vermekte.

Laptop bataryalarının belirli bir ömrü vardır. Bu ömrü tamamlayınca, daha sağlıklı bir kullanım için pil değişiminin gerçekleşmesi gerekir. Laptop batarya ve pil değişimini zamanında yapmayan kullanıcılar “laptop batarya şarj olmuyor” sorunuyla karşılaşabilirler. Laptop bataryası pil ömrü uzatmak ve ileride yaşanabilecek sıkıntılardan kaçınmak için de doğru zamanda pil değişimini yapmak gerekiyor.

Laptop batarya değişimi konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli şeyse, uygun laptop modeline, uygun laptop batarya modeli bulmak. Ancak çoğu kullanıcı batarya modelini bilmiyor ve “laptop batarya modeli öğrenme” sorunuyla karşılaşıyor. Laptop batarya modelini bulmak için yapmanız gereken tek şey, bilgisayarınızın alt kısmında yazan bilgisayar modelini öğrenmek.  Bilgisayar modelinizi öğrendikten sonra uygun modelde batarya bulmanız oldukça kolay.

 

Perpa Bilgisayar, farklı farklı laptop modelleri için uygun laptop bataryası modellerine sahip. Sizlerde isterseniz İstanbul Şişli’de ki yerimize gelip ya da mail ve telefon yoluyla bize ulaşıp laptop batarya değişimi konusunda daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz!

 

 

[pwebcontact id=1]

 

Teklif ve Tedarik için

İletişim Bilgileri;

Adres : Perpa Ticaret Merkezi A Blok Sarı Avlu Kat.9 No.1225 (Noterin Üstü) Şişli – Okmeydanı / İSTANBUL 

Perpa Bilgisayar Servisi Metin Karslıoğlu

Gsm: 0(507) 025 18 08

 

 

Sizde bu gibi sorunlarla karşılaştıysanız bizi güvenle arayabilirsiniz.

 • Toshiba laptop ekranı kırıldı
 • Toshiba laptop ekranımda renk bozukluğu var ?
 • Toshiba laptop ekrana sıvı döküldü
 • Toshiba notebook ekran değişimi fiyatı ?
 • Toshiba laptop ekran değişimi fiyatı ?
 • Toshiba laptop ekran fiyatları ?
 • Toshiba notebook ekran fiyatları ?
 • Toshiba laptop ekranı kırıldı kaç para
 • Toshiba laptop ekranı içten çatladı
 • Toshiba laptop iç ekran kırılması
 • Toshiba laptop ekran değişimi fiyatı ne kadar ?
 • Toshiba laptop ekranı kırıldı kaça değişir ?
 • Toshiba laptop  ekran fiyatları
 • Toshiba laptop ekranı kaça değişir
 • Ataşehir Toshiba laptop ekran değişimi
 • Toshiba laptop ekran tamiri istanbul
 • Toshiba laptop ekran değişimi istanbul

 

Bize Yazın
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim