Acer Aspire 1820PT Laptop Şarj Soketi Tamiri

Acer Aspire 1820PT Laptop Şarj Soketi Tamiri

Acer Aspire 1820PT Laptop Şarj Soketi Tamiri

Acer Aspire 1820PT Laptop Şarj Soketi Tamiri


Şarj Soketi Nedir ?

Acer Aspire 1820PT Laptop Şarj Soketi Tamiri ve servisi alanında uzmanlaşmıştır. Servisimizde yapılan işlemler garantili ve uygun fiyat garantilidir. Servisimiz tamir ve servis hizmetinin dışında siz değerli müşterilerimize yedek parça hizmeti sağlamaktadır. Şarj soketi adaptörden almış olduğu enerjiyi bilgisayarın çalışması ve bataryanın dolması için kullanan bir geçiş noktasıdır. Şarj Soketi yapısı ve konumu itibariyle önemli bir Laptop parçasıdır.Tüm Laptopların Şarj Soketleri aynı değildir, modeline göre değişiklik gösteren soketin arızalanması durumunda bilgisayarı kullanmanız söz konusu değildir. Temassızlık ve kesinti yapan şarj soketi onarılması gerekmektedir, yoksa ileride daha masraflı arızalara yol açabilirler. Şarj Soketinin bozulmasıyla birlikte bataryanın pili bitti andan itibaren bilgisayar enerji alamadığı için açılmaz. Anakart üzerine tümleşik olarak bulunan şarj soketlerinin değişimi servisimizde garantili olarak yaklaşık 2 saat içerisinde değiştirilir. Zamandan kazanmak adına tüm Laptop Şarj Soketleri yedek parçaları servisimiz stoklarında bulunmaktadır.


Şarj Soketi Neden Kırılır ?

Bazı Şarj Soketi arızaları kullanıcı hatasından kaynaklanabilir. Şarj adaptörü bilgisayara takılırken zorlanırsa veya çıkarılırken çekiştirilirse, şarj soketinin yapısı bozulabilir. Zamanla iğne uçları kırılır veya sabit yuvasında genişleme meydana gelebilir. Zamanında müdahale ile onarılmazsa anakart arızlarına yol açabilir. Bu nedenle önemli bir arızadır.

Perpa Bilgisayar Tamiri Olarak Şarj Soketi değişimlerini profesyonel teknisyenlerimizle ve orjinal Şarj Soketleri kullanarak garantili olarak hızlı bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Tüm Laptop Modellerinin orjinal yedek parçaları servisimiz stoklarında bulunmaktadır.


Şarj Soketi Nasıl Bozulur Belirtileri Nelerdir ?

 • Şarj soket yuvasında temassızlık ve genişleme meydana gelir,
 • Şarj almadığı durumlarda bataryanın dolumu mümkün olmaz,
 • Laptop batarya ve anakartını bozabilir,
 • Adaptör takma çıkarma işlemlerinde kıvılcım çıkartabilir,
 • Tamamen bozulduğunda bilgisayar enerji alamaz ve açılmaz.

Acer Aspire 1820PT Laptop Şarj Soketi Tamiri arızaları nelerdir?

Laptop Şarj Almıyor Sorununa sebep olan bazı etmenler şunlardır.

1- Laptop Şarj Adaptörü kablosu hareket edince şarj alma kesiliyor (şarj kablosu, adaptör yada Şarj soketi değişimi gerekir) 2- Laptop Pili belirli bir yüzde den sonra dolmuyor. Örneğin %20 den sonra windows güç yönetiminde pil dolumunun yükselmediği gözükür. (pil değişimi gerekir) 3- Laptop Şarj Soketine ucu takıp oynatınca şarj alma kesiliyor. (şarj kablosu, adaptör yada Şarj soketi değişimi gerekir).Sağ sol yapınca şarj kesilmesi oluyordur 4- Adaptör Ucu aşırı ısınma yapıyorsa (şarj kablosu, adaptör yada Şarj soketi değişimi gerekir)

Tüm marka ve model Laptoplarınızın şarj giriş yeri değiştirilmektedir.


Acer Aspire 1820PT Laptop Şarj Soketi Tamiri Ne kadar Sürüyor?

Servis süresi Laptopunuz servisimize ulaştığı andan itibaren 2 saat sonra hazırlanmaktadır. Perpa Acer Laptop Servisi olarak bütün Acer modelleri için tüm teknik servis hizmetini veriyoruz. Üstelik ücretsiz arıza tespiti farkı ile hizmetinizdeyiz! Perpa Acer servisi olarak, Şarj soketi arızası tamiri, onarımı, değişimi ve daha birçok sorununuzu GARANTİLİ olarak çözüyoruz.


Acer Aspire 1820PT Laptop Şarj Soketi için garanti ve işlem süreci ?

Firmamızda yapılan tüm işlemler için 3-6 ay arasında garanti verilmektedir. Laptopunuz servisimize teslim edildiğinde aynı gün içerisinde ÜCRETSİZ arıza tespiti yapılarak tarafınıza bildirilecektir. Onay verdiğiniz takdirde işleme alınıp. Bir sonraki gün teslim edilecektir. Onay vermemeniz halinde hiçbir ücret talep edilmeyecektir.


Acer Aspire 1820PT Laptop Şarj Soketi fiyatı nekadar?

Servisimizde şarj soketi tamir fiyatını lütfen telefonda sorunuz. Laptop marka ve modelinizi servisimize bildirerek net tamir fiyatını alabilirsiniz.


Acer Aspire 1820PT Laptop Şarj Soketi, Arızalı Laptopumu Nasıl Ulaştırabilirim?

Perpa Acer laptop tamiri, laptoplarınızı bize kargoyla ulaştırabilirsiniz. Ayrıca İstanbul sınırları içerisindeki Laptoplarınızı adresinizden teslim alıyoruz. İşlem sonrası geri teslim ediyoruz. Veya bize ulaşın.


Acer laptoplarda genel olarak rastlanılan arızalar:

Acer Aspire 1820PT Laptop Anakart Tamiri (Elektirik gelmeme, elektrik kesme, aniden kapanma, görüntü gelmeme vb.) Acer Aspire 1820PT Laptop Besleme Tamiri (Hiç elektrik gelmemesi, elektirik kesmesi veya kısa devre yapması) Acer Aspire 1820PT Laptop Şarj Soketi Tamiri (Temassızlık, gidip gelme, şarj edip etmemesi, adaptörün aşırı ısınması)

Acer Aspire 1820PT Laptop Sıvı Teması (Anakart tamiri ve temizliği yapılması gerekmektedir)

Acer Aspire 1820PT Laptop Ekran tamiri (Görüntü gelmeme, çizgilenme, renklerin bozulması, slik gelmesi)

Acer Aspire 1820PT Laptop Menteşe Tamiri (Menteşe değişimi ve onarımı)

Acer Aspire 1820PT Laptop Klavye (Değişimi, Eksik Tuş Tamamlama, Perpa Acer Laptop Klavye Tuşları Tamiri, Yapıştırma ve Değişimi)

Acer Aspire 1820PT Laptop Hoparlör (Ses gelmemesi, sesin gelip gitmesi, sesin kısık çıkması veya çızırtılı bozuk çalışması)

Acer Aspire 1820PT Laptop Usb Girişleri (Hiç görmemesi, elektrik gelip kesmesi, usb görüp tanımaması)

Acer Aspire 1820PT Laptop Kasa Tamiri (Lcd cover veya alt kasanın menteşe yerlerinden kırılması veya çatlaması)


Uyumlu Yedek Parçalar;

 1. Acer Aspire 1820PT Adaptör – Şarj Aleti
 2. Acer Aspire 1820PT Batarya – Pil
 3. Acer Aspire 1820PT Klavye – Tuş Takımı
 4. Acer Aspire 1820PT Ekran – Lcd Panel
 5. Acer Aspire 1820PT Menteşe Takımı
 6. Acer Aspire 1820PT Cpu Soğtucu Fan
 7. Acer Aspire 1820PT Kasa – Lcd Cover, Bottom Alt – TouchPad
 8. Acer Aspire 1820PT Lcd Data Kablosu
 9. Macbook Servisi

 

 

[pwebcontact id=1]

 

 

İletişim Hattı:

 

Adres : Perpa Ticaret Merkezi A Blok Sarı Avlu Kat.9 No.1225 (Noterin Üstü) Perpa Bilgisayar Servisi Metin Karslıoğlu

Gsm: 0 (507) 025 18 08

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Open chat
Merhaba;

Size Nasıl Yardımcı Olabilirim.