Asus K551L Laptop Şarj Soketi Tamiri

Asus K551L Laptop Şarj Soketi Tamiri

Asus K551L Laptop Şarj Soketi Tamiri

Asus K551L Laptop Şarj Soketi Tamiri


Şarj Soketi Nedir ?

Asus K551L Laptop Şarj Soketi Tamiri ve servisi alanında uzmanlaşmıştır. Servisimizde yapılan işlemler garantili ve uygun fiyat garantilidir. Servisimiz tamir ve servis hizmetinin dışında siz değerli müşterilerimize yedek parça hizmeti sağlamaktadır.

Şarj soketi adaptörden almış olduğu enerjiyi bilgisayarın çalışması ve bataryanın dolması için kullanan bir geçiş noktasıdır. Şarj Soketi yapısı ve konumu itibariyle önemli bir laptop parçasıdır. Tüm laptopların Şarj Soketleri aynı değildir, modeline göre değişiklik gösteren soketin arızalanması durumunda bilgisayarı kullanmanız söz konusu değildir. Temassızlık ve kesinti yapan şarj soketi onarılması gerekmektedir, yoksa ileride daha masraflı arızalara yol açabilirler. Şarj Soketinin bozulmasıyla birlikte bataryanın pili bitti andan itibaren bilgisayar enerji alamadığı için açılmaz. Anakart üzerine tümleşik olarak bulunan şarj soketlerinin değişimi servisimizde garantili olarak yaklaşık 2 saat içerisinde değiştirilir. Zamandan kazanmak adına tüm Laptop Şarj Soketleri yedek parçaları servisimiz stoklarında bulunmaktadır.


Şarj Soketi Neden Kırılır ?

Bazı Şarj Soketi arızaları kullanıcı hatasından kaynaklanabilir. Şarj adaptörü bilgisayara takılırken zorlanırsa veya çıkarılırken çekiştirilirse, şarj soketinin yapısı bozulabilir. Zamanla iğne uçları kırılır veya sabit yuvasında genişleme meydana gelebilir. Zamanında müdahale ile onarılmazsa anakart arızlarına yol açabilir. Bu nedenle önemli bir arızadır.

Perpa Laptop Servisi Olarak Şarj Soketi değişimlerini profesyonel teknisyenlerimizle ve orjinal Şarj Soketleri kullanarak garantili olarak hızlı bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Tüm Notebook Modellerinin orjinal ve muadil yedek parçaları servisimiz stoklarında bulunmaktadır.


Şarj Soketi Nasıl Bozulur Belirtileri Nelerdir ?

 • Şarj soket yuvasında temassızlık ve genişleme meydana gelir,
 • Şarj almadığı durumlarda bataryanın dolumu mümkün olmaz,
 • Laptop bataryasını ve anakartını bozabilir,
 • Adaptör takma çıkarma işlemlerinde kıvılcım çıkartabilir,
 • Tamamen bozulduğunda bilgisayar enerji alamaz ve açılmaz.

Asus K551L Laptop Şarj Soketi Tamiri arızaları nelerdir?

Laptop Şarj Almıyor Sorununa sebep olan bazı etmenler şunlardır.

1- Laptop Şarj Adaptörü kablosu hareket edince şarj alma kesiliyor (şarj kablosu, adaptör yada Şarj soketi değişimi gerekir) 2- Laptop Pili belirli bir yüzde den sonra dolmuyor. Örneğin %20 den sonra windows güç yönetiminde pil dolumunun yükselmediği gözükür. (pil değişimi gerekir) 3- Laptop Şarj Soketine ucu takıp oynatınca şarj alma kesiliyor. (şarj kablosu, adaptör yada Şarj soketi değişimi gerekir).Sağ sol yapınca şarj kesilmesi oluyordur 4- Adaptör Ucu aşırı ısınma yapıyorsa (şarj kablosu, adaptör yada Şarj soketi değişimi gerekir)

Tüm marka ve model Laptoplarınızın şarj giriş yeri değiştirilmektedir.


Asus K551L Laptop Şarj Soketi Tamiri Ne kadar Sürüyor?

Laptop Servis süresi servisimize ulaştığı andan itibaren 2 saat sonra hazırlanmaktadır. Perpa Asus Laptop Tamiri olarak bütün Asus modelleri için tüm teknik servis hizmetini veriyoruz. Üstelik ücretsiz arıza tespiti farkı ile hizmetinizdeyiz! Perpa Asus Tamiri olarak, Şarj soketi arızası tamiri, onarımı, değişimi ve daha birçok sorununuzu GARANTİLİ olarak çözüyoruz.


Asus K551L Laptop Şarj Soketi için garanti ve işlem süreci ?

Firmamızda yapılan tüm işlemler için 3-6 ay arasında garanti verilmektedir. Laptopunuz servisimize teslim edildiğinde aynı gün içerisinde ÜCRETSİZ arıza tespiti yapılarak tarafınıza bildirilecektir. Onay verdiğiniz takdirde işleme alınıp. Bir sonraki gün teslim edilecektir. Onay vermemeniz halinde hiçbir ücret talep edilmeyecektir.


Asus K551L Laptop Şarj Soketi fiyatı nekadar?

Servisimizde şarj soketi tamir fiyatını lütfen telefonda sorunuz. Laptop marka ve modelinizi servisimize bildirerek net tamir fiyatını alabilirsiniz.


Asus K551L Laptop Şarj Soketi, Arızalı Notebookumu Size Nasıl Ulaştırabilirim?

Perpa Asus Laptop Teknik Servisi, laptoplarınızı bize kargoyla ulaştırabilirsiniz. Ayrıca İstanbul sınırları içerisindeki notebooklarınızı adresinizden teslim alıyoruz. İşlem sonrası geri teslim ediyoruz.


Asus laptoplarda genel olarak rastlanılan arızalar:

Asus K551LA Laptop Anakart Tamiri (Elektirik gelmeme, elektrik kesme, aniden kapanma, görüntü gelmeme vb.) Asus K551LA Laptop Chip-Chipset-Çip Tamiri (Görüntü Gelmemesi, Görüntü Bozulması, Renklerde Karışma veya Belirli bir süre sonra görüntü gitmesi) Asus K551LA Laptop Besleme Tamiri (Hiç elektrik gelmemesi, elektirik kesmesi veya kısa devre yapması) Asus K551LA Laptop Şarj Soketi Tamiri (Temassızlık, gidip gelme, şarj edip etmemesi, adaptörün aşırı ısınması)

Asus K551L Laptop Sıvı Teması (Anakart tamiri ve temizliği yapılması gerekmektedir)

Asus K551L Laptop Ekran tamiri (Görüntü gelmeme, çizgilenme, renklerin bozulması, slik gelmesi)

Asus K551L Laptop Menteşe Tamiri (Menteşe değişimi ve onarımı)

Asus K551L Laptop Klavye (Değişimi, Eksik Tuş Tamamlama, Perpa Asus Notebook Klavye Tuşları Tamiri, Yapıştırma ve Değişimi)

Asus K551L Laptop Hoparlör (Ses gelmemesi, sesin gelip gitmesi, sesin kısık çıkması veya çızırtılı bozuk çalışması)

Asus K551L Laptop Usb Girişleri (Hiç görmemesi, elektrik gelip kesmesi, usb görüp tanımaması)

Asus K551L Laptop Kasa Tamiri (Lcdcover veya alt kasanın menteşe yerlerinden kırılması veya çatlaması)


Uyumlu Yedek Parçalar;

 1. Asus K551L Adaptör – Şarj Aleti
 2. Asus K551L Batarya – Pil
 3. Asus K551L Klavye – Tuş Takımı
 4. Asus K551L Ekran – Lcd Panel
 5. Asus K551L Menteşe Takımı
 6. Asus K551L CpuSoğtucu Fan
 7. Asus K551L Kasa – LcdCover, Bottom Alt – TouchPad
 8. Asus K551L Lcd Data Kablosu apple servisi

 

 

[pwebcontact id=1]

 

 

İletişim Hattı:

 

Adres : Perpa Ticaret Merkezi A Blok Sarı Avlu Kat.9 No.1225 (Noterin Üstü) Perpa Bilgisayar Servisi Metin Karslıoğlu

Gsm: 0 (507) 025 18 08

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Open chat
Merhaba;

Size Nasıl Yardımcı Olabilirim.