Asus Laptop Şarj ve Menteşe Sorunu

Asus Laptop Şarj ve Menteşe Sorunu

Asus Laptop Şarj ve Menteşe Sorunu (Adaptör Takılı)

Asus laptopların yeni serilerinin bazılarında adaptör takılı iken batarya şarj etmeme arızası mevcuttur. Bu arızanın çözümü birçok farklı yol ile düzelebiliyor. Windows’unuzda bulunan pil simgesine tıkladığınızda ”Kullanılabilir miktar: 58% (fişe takıldı, dolmuyor) Pili değiştirmeniz yararlı olabilir.” uyarısı vermektedir. Bu arızanın çözüm yollarını aşağıdaki talimatları madde madde takip ederek tespit edebilirsiniz.

 1. İşletim sisteminizi kontrol ediniz. Genelde bu sorun Windows 8 ve Windows 10 sürümlerinde görülmektedir.Ayrıca virüs taramanızı ve update güncellemelerini yapın.
 2. Şarj cihazınızı kontrol ediniz. Şarj aleti konusunda genelde kullanıcılar yanılmaktadır. Çünkü şarj aletleri genelde elektrik veriyor. Yani notebookunuzu çalıştırabiliyor. Fakat içerisinde bulunan kondansatör veya bobinlerde yanıklar olduğu için bataryayı şarj etmiyor. Bu sizi yanıltmasın.
 3. Sistem ayarlarınızı kontrol ediniz. Notebookunuzun adaptörünü çıkartın ve ardından bataryanızı çıkartın. Elektiriği komple kestiğinizden emin olun. Daha sonra sadece adapörünüzü bağlayın. Bilgisayarı açın ve bilgisayarım simgesinin üzerinde sağ tık yaparak, aygıt yöneticisini açın. Batarya ile ilgili alan tüm driver’ları silin.Ardından notebookunuzu kapatın. Adaptörünüzü çıkartarak bataryayı tekrar takın ve ardından tekrar adaptörünüzü takın. Notebookunuzu tekrar açın. Windows’unuz Batarya ve şarj driverınızı otomatik yükleyecektir. Bataryanızı tamamen bitirin ve pilin oda sıcaklığında olamsında dikkat edin. Şarj ve Deşarj işlemini 3 kez tekrarlayın.
 4. Bataryanızı kontrol ediniz.
 5. Tüm bu işlemleri denedikten sonra aynı arıza devam ediyorsa, %100 olarak notebookunuzun anakart üzerinde bulunan şarj entegresi arızalıdır.

Servisimizde ” Asus Laptop Şarj Olmuyor ” Sorunu ve Çözümü

Sizinde Asus notebookunuzda bu arıza bulunuyorsa, servisimizden destek alabilirsiniz. Birçok servis bu işlemin onarımı için anakart değişimi teklif etmektedir. Anakart değişimi çok yüksek maliyetlidir. Servisimizde anakart üzerinde bulunan şarj entegresinin değişimi yapılmakatadır. Kullandığımız entegre / chip değişimi 6 Ay Garantilidir. Ürünlerimiz sıfırdır. Uygun fiyatlı çözüm sunulmaktadır.

Asus Laptop Şarj Olmuyor arızasının en çok görüldüğü seriler;

Asus X55C, N550JK, X550C, X501A, X550LB, X550D, X555L, X551, K501, X102, G751, K53SV, G53SV, N550JV, UX31E, N56VZ, F552, X552 ve diğer modellerde görülmektedir.

 

Bu arıza ile ilgili arama yapılan ençok kelimeler;

 • Batarya Şarj OLmuyor Sorunu Nasıl Çözülür
 • Asus Laptop Şarj Olmuyor
 • Laptop Prize Takılı Ama Şarj Olmuyor
 • Asus Batarya Şarj Olmuyor
 • Asus Laptop Şarj Sorunu
 • Asus Laptop Şarj Almıyor
 • Prize Takılı Doluyor Diyor Ama Dolmuyor

Şarj Entegre Tamiri için Notebookumu Size Nasıl Ulaştırabilirim?

Perpa Asus Teknik Servisi, notebookunuzu bize kargoyla ulaştırabilirsiniz. Ayrıca İstanbul sınırları içerisindeki Asus laptoplarınızı adresinizden teslim alıyoruz.İşlem sonrası geri teslim ediyoruz.

Perpa Asus Servisi olarak bütün Asus modelleri için tüm teknik servis hizmetini veriyoruz. Üstelik ücretsiz arıza tespiti farkı ile hizmetinizdeyiz!

Perpa Asus Servisi tamir için garanti ve işlem süreci ?

Firmamızda yapılan tüm işlemler için 3-6 ay arasında garanti verilmektedir . Asus’unuzu servisimize teslim edildiğinde aynı gün içerisinde ÜCRETSİZ arıza tespiti yapılarak tarafınıza bildirilecektir. Onay verdiğiniz takdirde işleme alınıp. Bir sonraki gün teslim edilecektir. Onay vermemeniz halinde hiçbir ücret talep edilmeyecektir.

Servisimizde Asus Tamiri :

Firmamız Perpa Bilgisayar Servisi, Asus tamiri hizmetinde bu alanda en iyi hizmet veren firmalar arasındadır.Tüm cihazlarınıza titizlikle müdehale edilmektir.Servisimizde bulunan personellerimiz Asus tamiri alanının en profesyonelleridir. Servisimizdeki Asus tamiri işleyişi aşağıdaki gibidir;

Ürün Kabul

Asus ürününüz detaylı olarak incelendikten sonra iletişim bilgileriniz alınarak form açılmaktadır. Asus ‘unuza ait model, seri numarası yazıldıktan sonra yüzeysel kusurları eksikleri, içerisindeki önemli data bilgileri ve aksesuar bilgileri kabul formuna işlenmektedir.

Arıza Tespit

Asus ‘unuzun arızası her ne olursa olsun servisimiz tarafından ÜCRETSİZ olarak arıza tespiti yapılmaktadır. Doğru arıza tespit, firmamızında üzerinde durduğu en önemli aşamadır.

Arıza Hakkında Raporlama

Arıza tespit edildikten sonra size telefonla ve maille detaylı rapor sunulmaktadır.Bu raporda ilk olarak Asus ‘unuzun arızası hangi parça ile alakalı olduğu, nedenin neler olabileceği yazmaktadır.Rapora ek olarak fiyat ve onarım sureci yazmaktadır. Özel bir durum olmadığı sürece, 12:00 ye kadar teslim edilen Asus Ürünleriniz raporlama-onay süreci-teslimi aynı gün yapılmaktadır..

Onay

Onarımı için onay verdiğiniz Asus ‘unuz hemen işleme alınmaktadır.Onarım sonrası tüm testleri yapıldıktan sonra teslim için bilgi verilmektedir.

 

 

[pwebcontact id=1]

 

 

İletişim Hattı:

 

Adres : Perpa Ticaret Merkezi A Blok Sarı Avlu Kat.9 No.1225 (Noterin Üstü) Perpa Bilgisayar Servisi Metin Karslıoğlu

Gsm: 0 (507) 025 18 08

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Open chat
Merhaba;

Size Nasıl Yardımcı Olabilirim.