Asus N551JW-CN361T Laptop Servisi

Asus N551JW-CN361T Laptop Servisi

Asus N551JW-CN361T Laptop Servisi

ASUS laptop servisi ; sadece garantisi biten ASUS laptop bilgisayarınıza bakabiliriz. Eğer dizüstü bilgisayarınızın garantisi devam ediyorsa lütfen garanti belgenizdeki yetkili servise ulaşınız.
Garantisi devam eden ve garanti kapsamındaki sorunlarınıza bakmıyoruz.
Kırık , sıvı teması , kullanıcı hatası ve yazılım problemleri garanti dışı durumlar olduğu için servisimizden destek alabilirsiniz.

Isınma sorunu neden olur nasıl çözülür? ASUS Laptop servisi

Dizüstü bilgisayarınızın soğutucu fanları dışarıdaki soğuk havayı içeri çekerek bilgisayarınızı soğutmaya çalışır.
Dışarıdaki hava ile birlikte ortamdaki tozlar da soğutucu fanın olduğu bölgede toplanır. Bir süre sonra bu zerreler birleşerek fotoğraftaki gibi bir kütle haline gelir ve artık dışarıdan müdahale ile temizlenmesi mümkün değildir. Cihazın içini açıp fan bakımı ve termal temizlik yapmak gerekir.

ASUS N551JW-CN361T laptop servisi

Dizüstü bilgisayarınız fanları ve soğutucuları güçlü hava ile temizlenir. Fanın bakımları yapılır. Termal macunlar temizlenip yeniden macunlanır. Kuruyan termal padler yenilenir. Bu işlemler laptop temizliği olarak adlandırılır ve asgari altı ayda bir yaptırmanızı tavsiye ederiz. Tozsuz ve temiz olduğunu düşündüğünüz yerlerde kullanıyorsanız bu süreyi 1 yıla kadar uzatabilirsiniz.

ASUS N551JW-CN361T laptop temizliği , fan bakımı , macun yenileme

ASUS N551JW-CN361T menteşe tamiri – Menteşe neden kırılır?

Dizüstü bilgisayarınızın fan bakımını zamanında yaptırmamak aşırı ısınmaya yol açar ve bu ısınmalar sonucu cihazın menteşe yağları kurur. Sertleşen menteşeler ekranı açıp kapatırken vida yuvalarına basınç uygular ve vida yuvaları kökünden kırılır. Teknik servisimizde ASUS laptop menteşe tamiri yapıyoruz.

ASUS N551JW-CN361T kırık ekran değişimi. (Ekran mürekkebi dağıldı)

Dizüstü bilgisayarımızın ekranı kırıldığı zaman cam gibi tuz buz olmaz. Mürekkep dağılması gibi siyah bir leke görünür. Kırılan ekranın tamiri olmaz, değişmesi gerekir. ASUS N551JW-CN361T laptop ekranı kendine özeldir. Herhangi bir ekran takılamaz. Ekran fiyatı için bizimle irtibat kurabilirsiniz. Ekran değişimi çok uzun sürmeyen bir işlemdir yoğunluğumuza göre birkaç saat içinde bile cihazınızı teslim alabilirsiniz. Kırık ekran değişiminde önemli dosyalarınız zarar görmez.

ASUS N551JW-CN361T ağır çalışıyor, hızlandırma nasıl yapılır?

Bilgisayarımızın harddiski uzun süreli kullanımlardan , darbe ve şoklardan , elektrik kesintilerinden zamanla yorulur. Yorgun harddisk bilgisayarın daha ağır çalışmasına ve kasılmalara sebep olur. Bu durum dikkate alınmazsa disk zamanla çalışmaz hale gelebilir ve dosyalarınız ulaşılmaz hale gelebilir. Çözüm ise disk tamamen bozulmadan yeni bir harddisk veya SSD takmaktır. Biz size SSD öneririz. SSD ile bilgisayarınızın diğer donanımı da sağlıklı ise performansı 10 kata kadar arttırmak mümkündür. ASUS laptop SSD montajı için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

ASUS N551JW-CN361T klavye değişimi

Dizüstü bilgisayarınızın eksik tuşları , sıvı teması veya başka sorunlardan dolayı klavye değişimi gerekebilir. ASUS N551JW-CN361T laptop klavyesi için bizden montaj dahil fiyat isteyebilirsiniz.

ASUS çalışıyor ama ekran gelmiyor

Bilgisayarınızın soğutucu fanları dönüyorsa ve görüntü gelmiyorsa bilgisayarın birçok farklı problemi olabilir.
Ram arızası olabilir, ram yerinden çıkmış olabilir, ekran arızalı olabilir , ekran görüntü kablosu yerinden çıkmış olabilir, ekran kartı arızası olabilir. Herhangi bir ihtimal için arıza tespitinin servisimizce yapılması daha doğru olacaktır.

 

[pwebcontact id=1]

 

 

İletişim Hattı:

Adres : Perpa Ticaret Merkezi A Blok Sarı Avlu Kat.9 No.1225 (Noterin Üstü) Perpa Bilgisayar Servisi Metin Karslıoğlu

Gsm: 0 (507) 025 18 08

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Open chat
Merhaba;

Size Nasıl Yardımcı Olabilirim.