Asus Notebook Şarj Olmuyor Sorunu (Adaptör Takılı)

Asus Notebook Şarj Olmuyor Sorunu (Adaptör Takılı)

Asus Notebook Şarj Olmuyor Sorunu (Adaptör Takılı)

Notebook Şarj Olmuyor arızası neden olur ve çözümü nedir ?

Notebook bilgisayarlarda (batarya) pil şarj olmama gibi sorunlar oluşmakta.

Bu Sorun Neden Meydana Gelir ?

Bu durumun birden fazla nedeni olabilir. Bu nedenler :

  • Notebook bilgisayarınız açık ve kapalı bir şekilde pil takılı iken sürekli prizde kalması,
  • Notebook bilgisayarınıza sıvı teması olması,
  • Notebook bilgisayarınızın bataryasının yani pilinin bozulması,
  • Notebook bilgisayara alınan yan sanayi kalitesiz adaptör veya bataryalar

başlıca nedenlerdendir.

Bu durumun çözümüne geldiğimizde ise :

Öncelikle bataryadan şüphelenmeliyiz. En kolay bozulan birimdir. Bataryanın bozulup bozulmadığını kullanıcıların anlaması zordur. Bu durumda en yakın güvendiğiniz bilgisayar teknik servisine giderek veya bilgisayarınızı bize getirerek denemeniz mümkündür.

Bataryanın çalışır durumda olduğu tespit edildiği taktirde daha sonra denenmesi gereken parça adaptörünüzdür. Bilgisayarınızı çalıştırır fakat doğru voltaj ve akım çekemediği için bataryayı şarj etmeyebilir.

Adaptöründe sağlamlığı onaylandığında ilk olarak şarj entegresine bakılmalıdır. Bu entegre bozulduğunda da bilgisayar çalışır fakat şarj olmaz. Bunu kullanıcıların denemesini kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Yanlış bir işlem sonucu örnek vermek gerekirse 50 liralık masraf 150 liraya çıkabilir veya hiç onarılamaz bir duruma gelebilir. Şarj entegresininde sağlamlığı onaylanırsa anakart üzerinde bulunan birimlerden birisi arızalanmıştır. Firmamıza getirerek sorunu tespit edebiliriz.

Bazı marka cihazlarda özel durumlar mevcuttur. Bu markaların başında “DELL” marka cihazlar gelir. Bu markada her olasılık denenmektedir. Fakat herhangi bir çözüme ulaşılamamaktadır. Bu marka notebook bilgisayarlarda yaşanan şarj olmama sorunun çözümünü kullanıcıların onarması mümkün değildir. Servisimize gelerek sorununuzu çözüm bulabilirsiniz.

Firmamızda yapılan arıza tespitleri ücretsizdir. Garanti durumu ise onarılan birim aynı yerden arıza verirse şebekedeki voltaj yüselmesi ve kullanıcı hatası(sıvı teması, düşürme,…) dışında ücretsiz olarak onarılmaktadır.

Bize Ulaşın (Perpa Bilgisayar Servisi)

İletişim Hattı:

Adres : Perpa Ticaret Merkezi A Blok Sarı Avlu Kat.9 No.1225 (Noterin Üstü) Perpa Bilgisayar Servisi Metin Karslıoğlu

Gsm: 0 (507) 025 18 08

Bir önceki yazımız olan Dell Laptop Ekran Değişimi Notebook LCD Panel Tamir başlıklı makalemizde Dell Laptop Ekran Değişimi, Dell Laptop Ekran Değişimi Notebook LCD Panel Tamir ve Dell Notebook Ekran Değişimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir Cevap Yazın


Sohbete Başla
Nasıl Yardımcı Olabilirim
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim.
%d blogcu bunu beğendi: