Dell Inspiron M4040, M5040, N4110, N5050 Notebook Klavyesi – Siyah – TR

Dell Inspiron M4040, M5040, N4110, N5050 Notebook Klavyesi – Siyah – TR

Dell Inspiron M4040, M5040, N4110, N5050 Notebook Klavyesi – Siyah – TR

Klavye Değişimi

dell-inspiron-m4040-m5040-n4110-n5050-notebook-klavyesi-siyah-tr

Durumu Yeni ürün
Dil Q Türkçe
Renk Siyah
Model NBKL724TR
Parça Kodları NSK-DX0SW, V119525AK1
Uyumlu Modeller Dell Inspiron M4040, M4110, M5040
Dell Inspiron N4050, N4110, N5040, N5050
Dell XPS 15 L502X
Dell Vostro 3450, 3550

Notebook Fan Bakımı

Notebooklarınızda en önemli unsurlardan bir tanesi notebook fan bakımı yaptırmaktadır. Bakımların geç olması anakart arızalarını, çip arızalarını, işlemci arızalarını ve fan arızalarını beraberinde getirmektedir. Notebook fan bakımı nasıl yapılır, Dikkat edilecek hususlar ve fan temizleme fiyatı ile bilgileri aşağıdan öğrenebilirsiniz.

Perpa Bilgisayar Servisi Laptop Temizleme

Fan Bakımının Önemi

Notebook fan temizleme zamanında yapılması durumunda, sizleri yüksek maliyetten ve notebookunuzu tamir edilemez hale gelmekten kurtaracaktır. Fanlar kullanımdan dolayı zamanla tıkanır ve işlemci macunları özelliğini kaybeder. Notebookunuz zamanla yüksek ısılara maruz kalarak. İşlemci bozulması, ekran kartı çipinin bozulması ve fanın kullanılamaz duruma gelmesini sağlamaktadır. Bu gibi durumlarda aşırı ısıya maruz kalan anakartın onarımını çok zor bir hale getirmektedir. Laptop kullanıcılarının, çok ısınıyor, kapanıyor, donuyor, görüntü gidiyor, açılmıyor gibi şikayetleri mevcuttur. Bu gibi durumlarda notebookunuzun ACİL fan bakımını yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Fan Temizleme Nasıl Yapılır?

Notebookunuzun ilk öncelikle komple elektrikten kesilmesi gerekiyor.Daha sonra büyük bir titizle komple dağıtılarak, parçaları kaybolmayacak şekilde saklanmalıdır.Dağıtım işlemi yapılırken flex kablolara ve hassas noktalara zarar verilmemelidir.Gözden kaçırılacak en ufak bir ayrıntı çok ciddi kalıcı hasarlar verecektir.Ayrıca bu işlemi yapabilecek tüm ekipmanlara sahip olmanız gerekmektedir.

Fan Bakımı Yapılması Gereken Durumlar ?

Notebookların zamanla fan ve çıkış kanalları tıkanmaktadır. Aşağıdaki arızalardan sizin notebookunuzdada varsa, fan bakımı yapmanız veya yaptırmanız gerekmektedir.

  • Notebookunuz aşırı ısınıyorsa
  • Çalışırken aniden kapanıyorsa
  • Donuyorsa
  • Ekran kartı fps ayarları düşüyorsa
  • Yavaşlıyorsa
Laptop Fan Bakımı Fiyatı Nekadar?

Servisimizde laptop fan bakımları 60TL – 100TL arasında değişmektedir.Fakat bazı kullanıcıların notebooklarını ısınmadan sonra fazla sure kullanmaları durumunda, fan değişimi(fan kırılması, bozulması), fan demiri değişimi(aşırı ısıdan soğutucu gazı bitmesi) gibi istisnai durumlarda extra maliyet çıkmaktadır.Kullanım ortamlarına ve sürelerine göre notebooklarınızın en geç 12 ay içerisinde fan bakımlarını düzenli yaptırmanızı önermekteyiz.

Servisimizde Fan Bakımı ve Değişimi

Fan bakımı ve değişimi için firmamızdan destek alabilirsiniz. Fan bakımı veya değişimi 1-2 saat içerisinde yapılmaktadır. Yapılan tüm işlemler firmamız tarafından 6 ay garantilidir.

Laptop Fan Temizleme İçin Size Nasıl Ulaşabilirim?

İstanbul dışı gönderimlerinde kargo ile tarafımıza ulaştırabilirsiniz.

Perpa Bilgisayar Servisi

[pwebcontact id=1]

Teklif ve Tedarik için

İletişim Bilgileri;

Adres : Perpa Ticaret Merkezi A Blok Sarı Avlu Kat.9 No.1225 (Noterin Üstü) Okmeydanı/ İSTANBUL Perpa Bilgisayar Servisi Metin KARSLIOĞLU

Gsm: 0(507) 025 18 08

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Open chat
Merhaba;

Size Nasıl Yardımcı Olabilirim.