Lenovo G5080 80E501Y2TX Laptop Tamiri

Lenovo G5080 80E501Y2TX Laptop Tamiri

Lenovo G5080 80E501Y2TX Ekran Kartı Tamiri

Ekran kartları arızası tamiri veya değişimi mümkün sorunlar olduğundan , bu tarz bir durum ile karşı karşıya kalmanız halinde Notebook tamir servisimiz ile irtibata geçebilirsiniz. Notebooklarda ekran kartı arızası genelde aşırı ısınmaktan kaynaklanmaktadır. Isınmanın kaynağı ise ya soğutucu fanların tıkalı olması yada Notebookların yatak, yastık ve kanepe gibi eşyaların üzerinde sıklıkla kullanılmasıdır. Laptop ekran kartı arızası ile karşı karşıya kalmamak için belirli periyotlarda Notebooklarınızın soğutucu fanlarının bakımlarının yapılması gerekmektedir. Kullanım için sorun teşkil etmiyorsa Notebook altı soğutucu fanlarında kullanılması tavsiye edilir.

Lenovo G5080 80E501Y2TX Anakart Tamiri

Notebook Anakart’ları üzerlerindeki binlerce devreden oluşmaktadır ve bu devreleri tamamlayan mosfedler, çipsetler, besleme üniteleri gibi elektronik parçalar bulunmaktadır. Yüksek (dengesiz) voltaj , Notebook anakartlarına sıvı teması , oksitlenme , dış etkenler ve darbeler , aşırı ısınma gibi etkenler ile Laptoplarınıza anakart arızası vermektedir. Bir diğer arıza ise Notebook şarj soketi arızasıdır. Bu arızanın %90 sebebi ise Notebook şarja takılı iken yan çevrilmesi, darbe almasıdır. Yukarıda belirttiğim arızalar ile karşılaşılması durumunda Notebook tamiri bölümümüz ile irtibata geçerek arıza kaydı bırakmanız yeterli olacaktır.

Lenovo G5080 80E501Y2TX Menteşe ve Kasa Arızaları (Kırıkları)

Perpa Bilgisayar Servisi olarak Notebooklarınızda meydana gelen kırılma ve çatlamaları firma bünyesinde onarıyor ya da yedek parçalarımız arasında mevcut ise bire bir aynısı ile değiştiriyoruz.

Notebook Kasa Tamiri ve Menteşe Değişimi Tamiri

Notebook ve Laptoplarınızın Menteşe ve Kasaları zaman içinde yıpranır ve buda ya anakarta yada başka yerlerine zarar gelmesi kullanamamanız demektir. kasa değişimi çözüm değildir. çünki aynı şekilde 6 7 ay sonra tekrar aynı sorunla karşılaşabilirsiniz. Bu sorunlarla karşılaşmamanız için kasa ve menteşelerinizi Yüzüklerini tekrar sorun çıkarmayacak şekilde onarımlarını yapmaktayız. Perpa Bilgisayar Servisi Kasa ve Menteşe Tamiri Konusunda Oldukça iddalı ve Sorun yaşamayacağınızı garanti etmektedir.

Kaynayan bölüm soğuduktan sonra ise yüzeyde bulunan pütürler düzeltilmektedir. Son olarak ise kasanın orijinal rengi ile boya yapılarak kapatma işlemi tamamlanmaktadır. Eğer bu bölümde iç kısımdan vida yüzükleri hasar gördüyse sadece iç kısımdan işlem yapılmaktadır. Bu durumda sış kısımdan hiçbir şekilde görünüm sağlanmamaktadır.

Bilgisayarların kasa kırılması genellikle düşme ya da çarpma gibi sebeplerden kaynaklanmaktadır. Bu sebeplerden başka bilgisayarların menteşe kısımları zamanla sertleşmektedir.  Bu durumda yine Lenovo kasa kırılmasına sebep olan etmenler arasında yer almaktadır. Lenovo notebook kasa ve menteşe tamiri büyük hasarlara sebebiyet vermeden giderilmelidir.

Bu tarz sıkıntılar ilk arıza anında giderilmezse daha sonra büyük hasarlara yol açmaktadır. Lenovo kasa ve menteşe tamiri için değişen parçaların her biri orijinal parçalar ile değişmektedir. Bu bakımdan yapılan tamir işlemi ürünü eski performansına kavuşturmaktadır. Yapılan tamir işlemlerine ve değiştirilen parçalara belli sürelerle garanti verilmektedir. Bu garantilerin süresi parça ve işlemlere göre değişmektedir.

Lenovo G5080 80E501Y2TX TAMİRİ VE BAKIM

Notebook arızalarını 3 farklı bölüme ayırabiliriz. Elektronik, yazılımsal ve kasa sorunları. Notebooklarda elektronik aksam arızalarında genelde Notebook anakartlarında meydana gelmektedir. Buda anakart üzerinde çip arızası, elektronik devre arızası veya soket arızası olabilir. Genellikle Notebooklarda aşırı ısınmadan dolayı çip arızaları meydana gelmektedir. Bu tarz arızalarda Notebook profesyonel Notebook tamiri yapılmadan kurtarılamaz

Notebooklarda ki bu aşırı ısınmayı önlemenin yolları:

 • Notebook kesinlikle halı, yatak, yastık veya koltuk gibi eşyaların üzerinde kullanmamak
 • Notebook altına mutlaka Notebook altı soğutucu kullanınız.
 • Notebook ortalama 6 ayda bir iç bakımını mutlaka yaptırınız

Temel Sorunları;

 • 1. Lenovo G5080 80E501Y2TX çok ısınma ve kapanma sorunu
 • 2. Lenovo G5080 80E501Y2TX görüntü mavi ekran arızası kasılıyor
 • 3. Lenovo G5080 80E501Y2TX siyah ekran hatası çözümü kitleniyor
 • 4. Lenovo G5080 80E501Y2TX driver yükleme hatası açılmama
 • 5. Lenovo G5080 80E501Y2TX yeniden tekrar başlatma arızası ve resetleme sorunu
 • 6. Lenovo G5080 80E501Y2TX ses kartı usb jack power değişimleri
 • 7. Lenovo G5080 80E501Y2TX hiç açılmıyor tetik ve elektrik gelmiyor
 • 8. Lenovo G5080 80E501Y2TX ışıkları hiç yanmıyor çalışmıyor

Bize Ulaşın (Perpa Bilgisayar Servisi)

İletişim Hattı:

Adres : Perpa Ticaret Merkezi A Blok Sarı Avlu Kat.9 No.1225 (Noterin Üstü) Perpa Bilgisayar Servisi Metin Karslıoğlu

Gsm: 0 (507) 025 18 08

Bir önceki yazımız olan Lenovo Z5070 59-432152 Notebook Tamiri başlıklı makalemizde Lenovo Laptop Tamiri ve Onarımı, Lenovo Menteşe Tamiri ve Lenovo Z50-70 Laptop Şarj Soketi Değişimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir Cevap Yazın


Sohbete Başla
Nasıl Yardımcı Olabilirim
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim.
%d blogcu bunu beğendi: