Lenovo Laptop Menteşe ve Kasa Tamiri

Lenovo Laptop Menteşe ve Kasa Tamiri

Lenovo Notebook Kasa ve Menteşe Tamiri

Lenovo Notebook Kasa ve Menteşe Tamiri ; Lenava marka notebooklarınızda meydana gelen kasa ve menteşe ile ilgili sıkıntılarınızın alanında uzman bir ekip tarafından onarılması şarttır. Çünkü dizüstü bilgisayarlarda bulunan menteşe bölesindeki tahribatlar sonucu plastik akşamlara verilen zararlar bazı durumlarda kasa değişmeden dahi yapılabilmektedir. Lenovo notebook kasa ve menteşe tamiri, uzman eller tarafından yapıldığında hiçbir bölgeye zarar gelmeyecek şekilde tamamlanmaktadır. Uzman eller tarafından yapılan tamir işleminin ilk aşamasında notebook hiçbir bölgesine zarar gelmeyecek şekilde parçalarına ayrılmaktadır. Bu işlemin ardından Lenovo bilgisayarınızın zarar gören kısmının tüm hataları en kısa zamanda giderilmektedir. Ayrıca bu işlem esnasında kırık gibi zorunlu durumlarda arızalı parça orijinal yedek parça ile değişmektedir.

Bilgisayar üzerinde yapılan işlemlerin tamamı bitirilince parçalar hassas şekilde birleştirilmektedir. Eğer kasa değişmek zorunda kalırsa yeni kasa ölçülü şekilde temin edilmektedir. Ve kasa plastik solüsyon yardımı sayesinde yerine monte edilmektedir. Lenovo notebook kasa ve menteşe tamiri sırasında kasanın monte edilmesinin ardından yüzeyde bulunan pütürler düzeltilmektedir.  Fakat iç kısımdan kaynaklanan vida yüzükleri bölümünde hasarlar mevcutsa sadece iç kısımda düzeltmeler yapılmaktadır. Ve yapılan bu işlemler sonrasında dış kısımdan yapılan işlemler kesinlikle belli olmamaktadır. Bu konuda yapılan işin uzman eliyle gerçekleşmesi oldukça önemlidir. Çünkü kasa monte etmek yada monte edilen kasanın dış yüzeyinde yapılan tamir işlemlerinin belli olmaması gibi ayrıntılar ancak bir uzman sayesinde belli olmadan gerçekleştirilir. Diğer türlü yapılan işlemler dışarıdan aleni şekilde belli olmaktadır.

Notebook kasa sıkıntılarından olan kasa kırılmasının nedenlerinden en önemlisi, dış etkenlerdir. Genelde kasa kırılmasına neden olan durumlar; kasanın düşmesine ve darbe almasına bağlı olarak gelişmektedir. Lenovo notebook kasa ve menteşe tamiri yapılırken bu tarz işlemler aşırı hassasiyet gerektirmektedir. Bunun yanında bilgisayarların menteşeleri zamanla sertleşebilmektedir. Bu durumda da kasa kırılmaları kaçınılmaz bir son olarak gelişmektedir. Açıp kapama esnasında kasaya uygulanan aşırı yükler de kasalarda sıkıntılar meydana getirmektedir. Lenovo marka bilgisayarlarda ise kasa problemleri kullanıcıların en sık karşılaştıkları problemler arasında yer almaktadır. Bu problemler kronik olarak yaşanmaktadır.

NOTEBOOK TAMİRİ

Notebook tamiri büyük bir tecrübe, teknik bilgi ve ustalık gerektiren  bir iştir. Notebooklar masaüstü bilgisayarlara göre daha ufak parçalar içeren cihazlardır. Bu yapı da notebooklarda daha fazla problem çıkmasına neden olmaktadır. Notebooklarda genellikle donanım arızaları daha fazladır. Donanımsal problemler chipset arızaları(kuzey, güney ve ekran chipsetleri), lcd panel ekranların bozulması ya da fiziksel olarak düşme-darbe sonucu kırılması ve değişimi, harddisklerde oluşan bozulmalar, dvd-cd romların arızalanması, genel anakart arızaları, klavyenin işlemez hale gelmesi, ram arızaları şeklinde olabilir.

Notebook Anakart Arızaları

Anakart arızaları dizüstü bilgisayarlarda çözümü ve telafi edilmesi en zor arızalardandır. Masaüstü bilgisayarlarda değiştirmek için yüzlerce seçeneğin olduğu anakart arızalarında dizüstü bilgisayarlar için seçenek çok sınırlıdır. Bazan değiştirilmesi gereken bir anakart arızası için yetkili servisten fiyat istendiğinde, anakartın fiyatı cihazın kendi fiyatının birkaç mislini bile bulabilmekte, bazan çok zorunlu durumlarda siz bilgisayarın fiyatının birkaç katını ödemeye razı olsanız bile anakartı bulmanız mümkün olamamaktadır.

Bunun için, dizüstü bilgisayarların anakart arızalarında değişim en son çözüm olmaktadır. Anakartın arızalanması durumunda yeterli, deneyimli ve teknik teçhizat olarak donanımlı teknik servislerde anakart üzerinde arıza yapan tüm parçalar ve chipsetler değiştirilerek anakartın tamiri yapılmaktadır. Bga chipset değiştirici bilgisayar kontrollü makinalar , anakart üzerinde bulunan ve elle değiştirilmesi mümkün olmayan yüzlerce bacaktan oluşan hassas chipsetleri bile değiştirerek anakart tamirini imkansız olmaktan çıkarmaktadır. Ancak anakartta bga chipset değişimleri anakart maliyeti kadar olmasa bile maliyetli bir çözümdür.

Notebook Kasa Tamiri ve Menteşe Değişimi Tamiri

Notebook ve Laptoplarınızın Menteşe ve Kasaları zaman içinde yıpranır ve buda ya anakarta yada başka yerlerine zarar gelmesi kullanamamanız demektir. kasa değişimi çözüm değildir. çünki aynı şekilde 6 7 ay sonra tekrar aynı sorunla karşılaşabilirsiniz. Bu sorunlarla karşılaşmamanız için kasa ve menteşelerinizi Yüzüklerini tekrar sorun çıkarmayacak şekilde onarımlarını yapmaktayız. Perpa Bilgisayar Servisi Kasa ve Menteşe Tamiri Konusunda Oldukça iddalı ve Sorun yaşamayacağınızı garanti etmektedir.

[pwebcontact id=1]

İletişim Hattı:

Adres : Perpa Ticaret Merkezi A Blok Sarı Avlu Kat.9 No.1225 (Noterin Üstü) Perpa Bilgisayar Servisi Metin Karslıoğlu

Gsm: 0 (507) 025 18 08

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Open chat
Merhaba;

Size Nasıl Yardımcı Olabilirim.