Mavi Ekran Arızası / Mavi Ekran Hatası Neden Olur

Mavi Ekran Arızası / Mavi Ekran Hatası Neden Olur

Mavi Ekran Arızası / Mavi Ekran Hatası Neden Olur ? LAPTOP SERVİSİ

Firmamız Mavi Ekran Arızası Notebookların desteği ve servisi alanında uzmanlaşmıştır. Servisimizde yapılan işlemler garantili ve uygun fiyat garantilidir. Servisimiz tamir ve servis hizmetinin dışında siz değerli müşterilerimize yedek parça hizmeti sağlamaktadır.

Yazılımsal Sebepler Mavi Ekran Arızası Verebilir

Windows’un Doğru Bir Şekilde Kurulmaması
İşletim sistemi kurulum esnasında eksik dosya hatası verdiğinde, eksik dosyayı atla dersek işletim sistemimizin eksik ve hatalı kurulması demektir.

Virüs Programlarından Kaynaklanan Sebepler
Bazı virüsler işletim sisteminizin dosyalarına girebilirler, bu durumun ardından virüs programınız bu virüsü algılayıp silmek isteyebilir. Bu gibi durumlarda silinecek dosyayı araştırıp öyle silmenizi öneriyoruz. Tespit edilen virüsü karantinaya alıp bilgisayarınızın düzgün çalıştığını kontrol edin, eğer bir terslik çıkarsa bilgisayarınızı güvenli modda başlatıp karantinaya aldığınız dosyayı temizlemeniz sorunu ortadan kaldıracaktır.

Yanlış veya Eksik Kurulan Sürücüler
Bilgisayarınızı geliştirmek için yeni bir iç donanım birimi (ekran kartı vb.) aldıktan sonra aldığınız iç donanım biriminin doğru çalışması için sürücüsünü (driver) yüklemeniz/güncelleştirmeniz gerekmektedir. Bu işlemi yaparken yanlış sürücü veya eski bir sürümünü indirmiş olabilirsiniz. Yanlış veya eski bir sürüm kurulumu yaptıysanız, bu işlem bilgisayarınızın düzgün çalışmamasına sebep olabilir

Donanımsal Sebepler Mavi Ekran Arızası Verebilir 

Harddisk Problemi
harddik’te okuma sırasında oluşabilecek herhangi bir Mavi Ekran Arızası dönüşebilir. bunu kontrol edebilmenizin yolu, HD tune programını kurarak diskinizin bozuk bölümünü taramasını sağlamaktır.

Ram Problemi
Ram bilgisayarın çalışması için en önemli parçalardan biridir. Mavi Ekran Arızası’nda donanımsal olarak en etken parçalardan biridir. Görev yöneticisini açın ve performans sekmesinde bellek kullanım miktarını inceleyin. Bellek kullanım miktarını %100e çıkarmaya çalışın. Eğer Mavi Ekran Arızası veriyor ise raminizin arızalı olma ihtimali çok yüksektir.

Ekran Kartı
Eğer yüksek çözünürlükte grafik desteği isteyen oyunlar oynuyorsanız ya da programlar kullanıyorsanız. ekran kartı yüzünden mavi ekran hatası yaşamanız muhtemeldir. Ekran kartınız çok ısınıyorsa, fanı yavaş dönüyorsa, ekran kartı üzerindeki kondansatörlerde herhangi bir şişlik veya patlama varsa bunlar Mavi Ekran Arızası sebebi olabilir.

Anakart
Anakartta en çok yaşanan mavi ekran sebebi kondansatörlerdeki şişme ve patlaklardır. Kondansatörlerde bu tarz problemler varsa anakartınızı sökün ve bir elektronik işleriyle uğraşan birisine ufak bir meblağ ile değiştirtin. Böylece sorununuz çözülecektir.

 

 

 

Bize Ulaşın (Perpa Bilgisayar Servisi)

 

 

İletişim Hattı:

 

Adres : Perpa Ticaret Merkezi A Blok Sarı Avlu Kat.9 No.1225 (Noterin Üstü) Perpa Bilgisayar Servisi Metin Karslıoğlu

Gsm: 0 (507) 025 18 08

Bir önceki yazımız olan Asus K551L Laptop Şarj Soketi Tamiri başlıklı makalemizde Asus K551L Laptop Şarj Soketi Tamiri ve Asus Notebook Tamiri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir Cevap Yazın


Sohbete Başla
Nasıl Yardımcı Olabilirim
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim.
%d blogcu bunu beğendi: