Toshiba Satellite L50-B-1NJ Kasa ve Menteşe Tamiri

Toshiba Satellite L50-B-1NJ Kasa ve Menteşe Tamiri

Toshiba Satellite L50-B-1NJ Kasa ve Menteşe Tamiri

Toshiba L50-B-1NJ Kasa ve Menteşe Tamiri

Toshiba L50 Notebook Kasa ve Menteşe Tamiri ; Kasa ve menteşe tamiri dizüstü bilgisayarlarda bulunan menteşe bölümünün tahribatları sonucunda plastik aksamların hasar görmesi ile ortaya çıkmaktadır. Genellikle alt ya da üst kasa kırılmaları ile ortaya çıkan problemler kasa değişimi gerektirmektedir.  Toshiba L50 notebook kasa ve menteşe tamiri için teknik servis büyük bir hassasiyet ile çalışmaktadır. Çünkü bu tamir işlemleri bilgisayarın hem iç görüntüsünü hem dış görüntüsünü etkilemektedir.

Bu bakımdan bilgisayar üzerinde gerçekleşecek kasa ve menteşe tamiri fiziksel olarak da görüntüyü etkilemektedir. Kasa ve menteşe tamirinde yapılacak işlemler son derece hassas şekilde gerçekleşmek zorundadır. Arıza tespit çalışması ardından yapılan tamir işlemleri teknik servisin uzmanlığı ile  kısa sürede çözülmektedir.

Toshiba L50-B-1NJ notebook kasa ve menteşe tamiri bilgisayarın hiçbir parçasına zarar gelmeyecek şekilde yapılmaktadır. Bu işlemlere başlamak için bilgisayarın her parçası tek tek parçalarına ayrılmaktadır. Ardından bilgisayarın zarar gören kısmı orijinal yedek parça ile değiştirilmektedir. Ölçüsü alınan bölüm genelde plastik solüsyon yardımı ile tamamen kapatılmaktadır. Bu kapatılma işlemi kaynak ile yapılmaktadır. Bu işlemin ardından da kaynayan bölümün soğuması beklenmektedir.

NOTEBOOK TAMİRİ

Notebook tamiri büyük bir tecrübe, teknik bilgi ve ustalık gerektiren  bir iştir. Notebooklar masaüstü bilgisayarlara göre daha ufak parçalar içeren cihazlardır. Bu yapı da notebooklarda daha fazla problem çıkmasına neden olmaktadır. Notebooklarda genellikle donanım arızaları daha fazladır. Donanımsal problemler chipset arızaları(kuzey, güney ve ekran chipsetleri), lcd panel ekranların bozulması ya da fiziksel olarak düşme-darbe sonucu kırılması ve değişimi, harddisklerde oluşan bozulmalar, dvd-cd romların arızalanması, genel anakart arızaları, klavyenin işlemez hale gelmesi, ram arızaları şeklinde olabilir.

Notebook Anakart Arızaları

Anakart arızaları dizüstü bilgisayarlarda çözümü ve telafi edilmesi en zor arızalardandır. Masaüstü bilgisayarlarda değiştirmek için yüzlerce seçeneğin olduğu anakart arızalarında dizüstü bilgisayarlar için seçenek çok sınırlıdır. Bazan değiştirilmesi gereken bir anakart arızası için yetkili servisten fiyat istendiğinde, anakartın fiyatı cihazın kendi fiyatının birkaç mislini bile bulabilmekte, bazan çok zorunlu durumlarda siz bilgisayarın fiyatının birkaç katını ödemeye razı olsanız bile anakartı bulmanız mümkün olamamaktadır.

Bunun için, dizüstü bilgisayarların anakart arızalarında değişim en son çözüm olmaktadır. Anakartın arızalanması durumunda yeterli, deneyimli ve teknik teçhizat olarak donanımlı teknik servislerde anakart üzerinde arıza yapan tüm parçalar ve chipsetler değiştirilerek anakartın tamiri yapılmaktadır. Bga chipset değiştirici bilgisayar kontrollü makinalar , anakart üzerinde bulunan ve elle değiştirilmesi mümkün olmayan yüzlerce bacaktan oluşan hassas chipsetleri bile değiştirerek anakart tamirini imkansız olmaktan çıkarmaktadır. Ancak anakartta bga chipset değişimleri anakart maliyeti kadar olmasa bile maliyetli bir çözümdür.

Notebook Kasa Tamiri ve Menteşe Değişimi Tamiri

Notebook ve Laptoplarınızın Menteşe ve Kasaları zaman içinde yıpranır ve buda ya anakarta yada başka yerlerine zarar gelmesi kullanamamanız demektir. kasa değişimi çözüm değildir. çünki aynı şekilde 6 7 ay sonra tekrar aynı sorunla karşılaşabilirsiniz. Bu sorunlarla karşılaşmamanız için kasa ve menteşelerinizi Yüzüklerini tekrar sorun çıkarmayacak şekilde onarımlarını yapmaktayız. Perpa Bilgisayar Servisi Kasa ve Menteşe Tamiri Konusunda Oldukça iddalı ve Sorun yaşamayacağınızı garanti etmektedir.

Kaynayan bölüm soğuduktan sonra ise yüzeyde bulunan pütürler düzeltilmektedir. Son olarak ise kasanın orijinal rengi ile boya yapılarak kapatma işlemi tamamlanmaktadır. Eğer bu bölümde iç kısımdan vida yüzükleri hasar gördüyse sadece iç kısımdan işlem yapılmaktadır. Bu durumda sış kısımdan hiçbir şekilde görünüm sağlanmamaktadır.

Bilgisayarların kasa kırılması genellikle düşme ya da çarpma gibi sebeplerden kaynaklanmaktadır. Bu sebeplerden başka bilgisayarların menteşe kısımları zamanla sertleşmektedir.  Bu durumda yine Lenovo kasa kırılmasına sebep olan etmenler arasında yer almaktadır. Toshiba L50-B-1NJ notebook kasa ve menteşe tamiri büyük hasarlara sebebiyet vermeden giderilmelidir.

Bu tarz sıkıntılar ilk arıza anında giderilmezse daha sonra büyük hasarlara yol açmaktadır. Lenovo kasa ve menteşe tamiri için değişen parçaların her biri orijinal parçalar ile değişmektedir. Bu bakımdan yapılan tamir işlemi ürünü eski performansına kavuşturmaktadır. Yapılan tamir işlemlerine ve değiştirilen parçalara belli sürelerle garanti verilmektedir. Bu garantilerin süresi parça ve işlemlere göre değişmektedir.

[pwebcontact id=1]

İletişim Hattı:

Adres : Perpa Ticaret Merkezi A Blok Sarı Avlu Kat.9 No.1225 (Noterin Üstü) Perpa Bilgisayar Servisi Metin Karslıoğlu

Gsm: 0 (507) 025 18 08

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Open chat
Merhaba;

Size Nasıl Yardımcı Olabilirim.